Jak udělat dietu 5: 2

Jak udělat dietu 5: 2

Dieta 5: 2 je populární forma přerušovaného půstu, která zahrnuje pravidelně jíst po dobu 5 dnů a jíst velmi málo po dobu 2 dnů.

Intermitentní půst je jakákoli strava, která zahrnuje pravidelné období nejednocení nebo půstu.

Jaká je dieta 5: 2?

Dieta 5: 2 získává jeho název, protože zahrnuje pravidelně jíst po dobu 5 dnů v týdnu, zatímco drasticky omezuje kalorický příjem na ostatních 2 dva Dny.

Zatímco strava 5: 2 je populární formou přerušovaného půstu, termín půst je mírně zavádějící. Čas, cílem diety 5: 2 je snížit kalorický příjem ve dnech půstu na 25 procent nebo jen jednu čtvrtinu pravidelného příjmu osoby ve zbývajících dnech.

Například osoba, která, kdo Pravidelně jí asi 2 000 kalorií denně, jedl 500 kalorií o n Dny půstu. Například tím, že si v pondělí a ve čtvrtek nebo ve středu a sobotu vezmou své dny redukované kalorie. Místo toho, aby silně omezil potraviny, které může člověk jíst, dieta 5: 2 se zaměřuje na přísné kalorické omezení pouze na 2 dny v týdnu. To může pomoci některým lidem cítit se spokojenější s jejich stravou, protože nebudou mít pocit, že jim stále chybí. nicméně. Načítání na sladkých nebo zpracovaných potravinách po dobu 5 dnů a pak mít malou přestávku nemusí být tak užitečné jako udržování trendu čistého stravování po celý týden.

Jaké jsou výhody?

Dieta 5: 2 může mít několik výhod, včetně:

hubnutí

Z velké části lidé, kteří sledují dietní plán 5: 2, se snaží zhubnout.

Aby zhubla, člověk obvykle potřebuje jíst méně kalorií, než hoří. Nutritionists to nazývá kalorický deficit.

Když to někdo správně sleduje, může být dieta 5: 2 jednoduchým a přímým způsobem, jak snížit kalorie, což může pomoci spálit další tuk.

I když není mnoho studií o dietě 5: 2 konkrétně, počáteční studie o přerušovaném půstu se zdají být slibné. Snížení tukové tkáně a buněk, které ukládají tuk. Tento výzkum poznamenal, že přerušovaný půst je stejně účinný jako omezení kalorií, pokud jde o hubnutí a zlepšení metabolického zdraví. Kalorická strava může také pomoci snížit riziko diabetu u některých lidí.

Výzkum z roku 2014 naznačuje, že jak přerušovaná strava a kalorická restrikční strava, pomohly snížit hladinu inzulínu nalačno a inzulínovou rezistenci u dospělých, kteří byli nadváhou nebo obézní. Recenzenti vyzvali k dalšímu výzkumu, aby tyto zjištění potvrdili.

Pro více zdrojů podporovaných vědou o výživě navštivte náš specializovaný rozbočovač. Tělo může reagovat odlišně na půst. Zásadou je, že v rychlých dnech spotřebuje osoba pouze 25 procent jejich normálního příjmu kalorií. Pro ostatní může snídaně okamžitě přimět je, aby se po celý den cítili hladovější. Tito lidé možná budou chtít čekat co nejdéle, než si budete moci první jídlo. Některé rychlé plány jídla zahrnují:

 • Jíst tři malá jídla, jako je časná snídaně, odpolední oběd a pozdní večeře
 • Jíst časný oběd a večeři
 • Jíst malou snídani a pozdní oběd a přeskakování večeře
 • Jíst jediné jídlo při večeři nebo snídani

Hlavním zaměřením těchto dnů je pro osobu drasticky snižujte kalorie, které jedí.

Pokud jednotlivec pravidelně jí 2 000 kalorií denně, měl by konzumovat pouze 500 kalorií za rychlé dny.

osoba, která obvykle jí 1 800 kalorií denně Mělo by snížit svůj příjem na 450 kalorií v rychlých dnech. Jako vlákno a bílkoviny. jídlo. Zelenina může mít velmi nízké kalorií ve srovnání se živočišnými výrobky a zrnami, což znamená, že do malého jídla se vejde více zeleniny. Lidé se cítí plnější, aniž by jedli další kalorie.

Protein je nezbytný pro to, aby zůstal plné během rychlých dnů. Lidé by se měli zaměřit na štíhlé zdroje bílkovin bez přílišného tuku.

 • Řezy Lean Animal Cuts
 • Vejce
 • Beans, Peas a čočka
 • tofu
 • Důležité je, že lidé mohou Vyvarujte se extra oleje a tuků vařením, grilováním nebo pečením těchto potravin namísto smažení. borůvky, mohou splnit sladké touhy, aniž by přidali mnoho kalorií. Vývar může člověku pomoci cítit se spokojenější, aniž by jí příliš mnoho kalorií..

 • Káva nebo čaj: Obyčejná káva a čaj jsou přijatelné během rychlých dnů. Někteří lidé však zjistili, že káva nebo čaj stimuluje jejich trávicí systém, takže je hladoví. Bylinný čaj je další možností a je to skvělý způsob, jak zvýšit příjem vody osoby. Potraviny s méně výživovými výhodami než některá jiná, více husté živiny, může se člověk chtít vyhnout následujícím potravinám v rychlých dnech:
  • Zpracované potraviny, které jsou obvykle rafinované a vysoké v kaloriích
  • Rafinované uhlohydráty, jako jsou chleby, těstoviny a bílá rýže
  • Přebytečné tuky, včetně olejů na vaření, živočišných tuků a sýrů

  příklady Mezi jídla v rychlých dnech

  Příklady menších jídel pro rychlé dny patří:

  • Velkorysá část dušené zeleniny s kořením a solí
  • zeleninová polévka
  • Dvě tvrdově vařená vejce
  • Malý řez dušených bílých ryb
  • Velkorysá část salátu s čerstvou zeleninou

  Jak jíst v pravidelných dnech

  V pravidelných dnech je člověk, jak obvykle. Je nezbytné poznamenat, že těchto 5 pravidelných dnů není „podvádějící dny“. Z tohoto důvodu je stále užitečné zůstat v rámci doporučeného limitu kalorií a jíst různé výživné potraviny. Hmotnost z půstu.

  Je 5: 2 bezpečná pro všechny? není pro každého.

  nebo kojení žen se musí také vyhnout půstu. Děti a teenageři by se měli vyhýbat půstu, pokud není pod přímým vedením lékaře, moring slim co obsahuje protože jejich těla se stále vyvíjejí..

  Shrnutí

  Dieta 5: 2 nabízí lidem alternativu k základnímu omezení kalorií, což by mohlo mnoha lidem pomoci držet se jejich stravy a zhubnout.

  Dny půstu mohou nějakou dobu trvat, než si zvyknete. Hladové bolesti nebo slabé pocit mohou být běžnější, když člověk začíná strava 5: 2, než když jsou na režim zvyklí. Mnoho lidí, kteří pokračují ve stravě, tvrdí, že se tyto účinky snižují, jak se jejich tělo přizpůsobuje.

  Někteří lidé by však neměli dělat tento typ stravy. Každý, kdo si není jistý jejich specifickým stravovacím potřebám, by se měl před zahájením diety 5: 2 konzultovat svého lékaře nebo dietologa. /li> Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents